Xiaomi ziet jaaromzet met 53 procent groeien door expansie

Nieuws Algemeen Nederland 19 MRT 2019
Xiaomi ziet jaaromzet met 53 procent groeien door expansie

Xiaomi heeft over 2018 een omzet gerealiseerd van CNY 174,9 miljard (EUR 22,95 miljard), 52,6 procent meer dan in 2017. De Chinese smartphone-leverancier stelt te hebben geprofiteerd van zijn expansie buiten de thuismarkt. De internationale omzet verdubbelde ruimschoots naar CNY 70 miljard. Ook verbreedde Xiaomi het productportfolio naar onder meer smart tv's en speakers. De nettowinst kwam uit op 13,5 miljard. De aangepaste nettowinst groeide met 59,5 procent naar CNY 8.6 miljard. 

De omzet uit de belangrijkste divisies - smartphones- steeg 43,1 procent naar 113.8 miljard. De groei kwam zowel uit grotere volumes als een hogere gemiddelde verkoopprijs (ASP). Xiaomi verscheepte 118,7 miljoen toestellen, 29,8 procent meer dan in 2017. De ASP kwam 17 procent hoger uit op de Chinese thuismarkt en 9,7 procent in andere markten. Omzet uit de segmenten IoT en lifestyle stegen 86,9 procent naar CNY 43.8 miljard. Het aantal verscheepte smart tv's kwam uit op 8,4 miljoen (+225%). Verder waren er 'uitstekende' verkoopprestaties van producten zoals de Mi Band, de Mi Electric Scooter en de Mi Robot Vacuum Cleaner. 

Omzet uit internetdiensten steeg 61,2 procent naar CNY 16 miljard en advertentie-omzet kwam 79,9 procent hoger uit op CNY 10,1 miljard. Er waren eind vorig jaar 242,1 miljoen maandelijks actieve gebruikers van de MI-interface, up 41,7 procent meer dan een jaar eerder. Verder waren er 150,9 miljoen devices actief op het IoT-platform van Xiaomi, 193,2 procent meer jaar-op-jaar. 

Nummer 1 worden in West-Europa

Xiaomi liet in een toelichting weten dat het verder wil expanderen in IoT-devices en -diensten, evenals geografisch. Het is al het nummer 1 smartphonemerk in India en wil dit succes herhalen in Indonesië en West-Europa (sinds 2018 is de onderneming in Nederland actief). Qua verkoopkanalen wil Xiaomi meer focus leggen op offline retailers, zonder af te stappen van zijn huidige e-commerce strategie.

Xiaomi maakte eerder in maart bekend dat het zichzelf op 28 maart in Amsterdam officieel zal introduceren in de Benelux. Diverse Nederlandse webwinkels verkopen al langer toestellen van Xiaomi, in eerste instantie import-modellen. Later sloot Xiaomi een directe distributie-overeenkomst met Belsimpel. Ook het moederbedrijf achter Kruidvat heeft sinds 2018 een distributie-overeenkomst met Xiaomi. Sinds november 2018 liggen toestellen van Xiaomi bij Kruidvat in de winkels. 

Categorieën:

Bedrijven:

Regio's:

Landen:

Gerelateerde artikelen