Ziggo heft geoblocking voor Ziggo Go en Ziggo Sport Totaal Go voor 1 mei op

Nieuws Video Europa 19 MAR 2018
Ziggo heft geoblocking voor Ziggo Go en Ziggo Sport Totaal Go voor 1 mei op

Nederlandse klanten van Ziggo die in andere Europese landen verblijven, kunnen uiterlijk per 1 mei ook in andere EU landen gebruik maken van Ziggo Go of Ziggo Sport Totaal Go, de OTT streaming TV diensten van Ziggo. Vooruitlopend op het opheffen van de geoblock voor Europese landen heeft Ziggo nu wel het beleid met betrekking tot het gebruik van VPN diensten aangescherpt, zo meldt Totaal TV. Ziggo heeft veel gebruikte VPN providers geblokkeerd om te voorkomen dat de OTT streaming TV diensten van Ziggo buiten de EU bruikbaar zijn.

Op dit moment kan er officieel alleen vanuit Nederland (via een Nederlandse internetverbinding) gebruik gemaakt worden van de Ziggo Go of Ziggo Sport Totaal Go. Veel Nederlanders die ook vanuit het buitenland gebruik willen maken van Ziggo Go of Ziggo Sport Totaal Go, maakte tot voor kort gebruik van VPN diensten met een exit node in Nederland. Hierdoor was het mogelijk om ook in het buitenland (zowel binnen als buiten de EU) gebruik te maken van het OTT streaming TV aanbod van Ziggo. Ziggo heeft nu echter de meest gebruikte VPN diensten geblokkeerd, waardoor het niet meer mogelijk is om gebruik te maken van het streaming TV aanbod van Ziggo over een VPN verbinding, ongeacht of de gebruiker zich wel of niet in Nederland bevindt.

EU neemt beperkingen cross-border content weg

Nieuwe Europese regelgeving verplicht TV aanbieders om uiterlijk 1 mei de geoblock voor toegang tot content op te gaan heffen voor gebruikers binnen de gehele Europese Unie. Dat betekent dat uiterlijk per 1 mei Nederlanders via internetverbindingen in andere EU landen gebruik moeten kunnen maken van Ziggo Go of Ziggo Sport Totaal Go en het omzeilen van de geoblock middels een VPN verbinding binnen de EU niet meer noodzakelijk is. 

Ziggo heeft aangegeven voor 1 mei de geoblock op Ziggo Go en Ziggo Sport Totaal Go op te zullen heffen, zodat gebruikers vanaf dat moment Ziggo Go en Ziggo Sport Totaal Go in de gehele Europese Unie kunnen gebruiken. Een specifieke datum waarop Ziggo de geoblock opheft heeft het bedrijf nog niet gecommuniceerd. Vooral voor Formule 1 kijkers die in de komende weken in het buitenland verblijven is deze datum van belang. Het nieuwe Formule 1 seizoen begint op 25 maart. Volgens Totaal TV zullen enkele andere TV aanbieders de geoblock al voor het nieuwe Formule 1 seizoen opheffen. 

Categorieën:

Bedrijven:

Regio's:

Landen:

Tags:

Gerelateerde artikelen