1,5 mld 5G-abonnementen in 2024, 5G-omzet dan USD 301 mld - GlobalData

News Wireless Europe 1 OKT 2019
1,5 mld 5G-abonnementen in 2024, 5G-omzet dan USD 301 mld - GlobalData

Het mondiale aantal 5G-abonnementen komt in 2024 uit op 1,5 miljard. De regio Azië-Pacific zal tegen die tijd goed zijn voor 954 miljoen 5G-abonnementen, gevolgd door Noord-Amerika en Europa met respectievelijk 254 en 242 miljoen abonnementen. Afrika, het Midden-Oosten en Latijns-Amerika zijn trager met de adoptie van 5G, aldus cijfers van onderzoeksbureau GlobalData. Amerikaanse operators zoals AT&T en Verizon lopen voorop bij het halen van meer omzet uit 5G via diensten met meer toegevoegde waarde dan alleen hogere snelheden. 

Volgens een rapport van GlobalData leunt de adoptie van 5G met name op de groeiende vraag naar mobiele dataverbindingen met hoge snelheden, de ontwikkeling van een IoT-ecosysteem en de opkomst van diensten die een lage latency als onderscheid bieden. Hoewel er volgens GlobalData nu veel aandacht is voor enkele vroege lanceringen van 5G-netwerken in markten zoals Zuid-Korea, de VS, het VK en de Verenigde Arabische Emiraten, zal de mondiale markt pas op stoom komen in de komende twee jaar. Het groeiende aanbod van 5G-smartphones zal hiertoe in hoge mate bijdragen. In Europa zijn overigens ook al (beperkte) 5G-netwerken actief in landen zoals Zwitserland, Italië, Finland en Duitsland. 

Snelle groei 5G pas vanaf 2020

Momenteel zijn er voor elke markt slechts enkele smartphones beschikbaar met 5G-modems, meestal bovendien dure topmodellen. Pas wanneer 5G-smartphones in de midrange beschikbaar komen, is er een snelle groei in het aantal 5G-abonnementen te verwachten. Dit zal vanaf 2020 zijn. De omzet uit 5G-abonnementen zal dan ook snel stijgen, om in 2024 uit te komen op USD 301 miljard. Ook hier zal Azië-Pacific het grootste aandeel in hebben: USD 122 miljard. In Noord-Amerika zal 5G dat jaar goed zijn voor USD 110 miljard, ofwel 45 procent van de totale mobiele dienstenomzet in 2024. daarmee zal 5G marktleider in omzetaandeel zijn. In Azië-Pacific en Europa zal 4G nog altijd dit marktleiderschap hebben, met 5G goed voor een aandelen in mobiele dienstenomzet van 31 procent. 

Het verschil zit er volgens GlobalData in dat mobiele operators in Noord-Amerika nu al een proactieve aanpak hanteren om 5G-diensten met meer toegevoegde waarde dan alleen connectiviteit te bieden bij 5G. Zo zouden aanbieders als AT&T en Verizon nu al werken aan een meer gevarieerd en geavanceerd 5G-aanbod, met diensten rondom AR/VR, robotica, cludgebaseerd verkeersmanagement en andere realtime IoT 5G-diensten. 

Categories:

Companies:

Regions:

Related Articles