ACM verlaagt ondergrens mobiele nummerblokken naar 10.000

News Wireless Netherlands 20 MEI 2014
ACM verlaagt ondergrens mobiele nummerblokken naar 10.000

De ACM wijzigt het uitgiftebeleid voor mobiele nummers zoals telecomtoezichthouder Opta dat in 2011 heeft vastgesteld. Voortaan wordt het uitgeven van blokken met een ondergrens van 10.000 mobiele nummers mogelijk.

In 2011 werden de beleidsregels voor uitgifte van blokken mobiele nummers aangepast met een ondergrens van 100.000 uit te geven nummers per blok van één miljoen nummers. Kleinere blokken dan 100.000 waren niet mogelijk, schrijft de ACM.

Meer aanvragen kleine nummerblokken

ACM heeft in januari een aanvraag ontvangen voor 6.000 mobiele nummers, te gebruiken in de periode tot 2017. ACM vindt het niet efficiënt om hiervoor 100.000 nummers uit te geven. De toezichthouder voorziet op basis van diverse gesprekken met marktpartijen dat er in de nabije toekomst meer van dergelijke aanvragen komen.

Voor mobiele telefonie zijn in het nummerplan de nummerreeksen 061 t/m 065 en 068 beschikbaar. Het uitgiftepercentage tot en met 2013 van de opengestelde 06-nummers voor mobiele telefonie bedraagt volgens de jaarlijkse Schaarsterapportage van de ACM 90 procent. Om efficiënt om te gaan met de resterende nummerblokken, wordt de ondergrens van 100.000 naar 10.000 nummers per uit te geven blok bijgesteld. 

Toelichting ACM

In artikel 4 van het Uitgiftebeleid staat voortaan:

  1. ACM kent mobiele nummers toe in blokken van een veelvoud van minimaal 10.000 nummers, ongeacht welke aanbieder naastgelegen nummerblokken toegekend heeft gekregen.
  2. Bij deze toekenning concentreert ACM de toegekende blokken van 10.000 nummers in zo min mogelijk blokken van 100.000 nummers.
  3. ACM concentreert de toegekende blokken van 100.000 nummers in zo min mogelijk blokken van 1.000.000 nummers.

Aan artikel 5 wordt toegevoegd:

  • Nummerhouders met een toegekend aantal in een veelvoud van 10.000 nummers dienen een 7-cijferige MGT (mobile global title – de internationale standaard voor het doorgeven van IMSI-nummers) te gebruiken.

 

Categories:

Companies:

Countries:

Related Articles