Analisten: stap van KPN-stichting verrassend, wat overbodig

News General Netherlands 30 AUG 2013
Analisten: stap van KPN-stichting verrassend, wat overbodig

De beschermingswal die Stichting Preferente aandelen B KPN heeft opgericht om een overname van KPN door América Móvil (AMX) te blokkeren, is slechts bedoeld om tijd te winnen voor overleg tussen AMX en KPN. Dat stelt analist Tom Muller van Theodoor Gilissen vrijdag in een reactie op het besluit van de stichting om 4.258.098.272 preferente aandelen B uit te geven. Daarmee kan de stichting elk meerderheidsbelang van AMX ondermijnen, want AMX-eigenaar Carlos Slim verkrijgt geen zeggenschap bij KPN.

De analist meent dat de beschermingswal van preferente aandelen nooit langer dan een half jaar opgetuigd zal blijven. Muller stelt dat in het overleg tussen KPN en AMX de afgelopen weken de scherpe kanten van de ongevraagde overname al afgesleten zijn. Zo stemde AMX in met de verkoop van de Duitse KPN-dochter E-Plus nadat er met het Spaanse Téléfonica een hoger overnameprijs was overeengekomen. Hij vraagt zich dan ook af of de bescherming nog echt nodig was.

Analist Marc Hesselink van ABN Amro vindt het goed dat de controle over een eventuele overname nu weer bij het bestuur en de RvC van KPN ligt. Hesselink schetst twee logische stappen voor AMX: een hoger bod in combinatie met beschermende voorwaarden voor het KPN-personeel (Slim staat in zijn thuisland bekend als harde saneerder), of het overnamebod intrekken. De analist van ABN-Amro was verrast door de stap van de KPN-stichting, aangezien er nog niet eens een officieel biedingsbericht van AMX is.

Het aandeel KPN noteerde kort na de opening van de AEX vanochtend zo'n vijf procent lager op 2,20 euro.

Categories:

Companies:

Countries:

Related Articles