Apple: impact coronavirus op toekomst bedrijf onduidelijk

News General Global 27 FEB 2020
Apple: impact coronavirus op toekomst bedrijf onduidelijk

Apple kan nog niet goed inschatten wat voor impact het coronavirus heeft op de toekomstplannen en de financiële resultaten van het bedrijf. Dat stelde CEO Tim Cook tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het concern. 

De snelle verspreiding van het virus stelt Apple wel voor uitdagingen. Zo is er een impact op de productie van Apple-producten door de langduriger sluiting van veel productiefaciliteiten in China, het door het coronavirus zwaarst getroffen land. Verder zijn er problemen in de toeleveringsketen.

Cook hield zich op meer gebieden op de vlakte, schrijft De Telegraaf. Hij gaf aan dat Apple aan nieuwe iPhones met 5G-ondersteuning werkt, evenals een nieuwe VR-headset. Details kon hij echter nog niet geven. verder werden er geen mededelingen over nieuwe producten gedaan. Cook verwacht dat de wearable-producten van Apple, zoals de AirPods en Apple Watch, in 2020 meer dan USD 40 miljard omzet opleveren.

Desgevraagd stelde Cook dat Apple niet meegaat met het verzoek van de Amerikaanse overheid om iPhones te kunnen ontgrendelen. Apple is verder voornemens om zich meer te richten op de ontwikkeling van nieuwe content voor zijn streamingdienst AppleTV+ dan het kopen van rechten op oudere hitseries en -films.

Categories:

Companies:

Regions:

Related Articles