Apple verwijdert apps uit App Store met te hoge prijzen voor in-appaankopen

News General Global 22 FEB 2021
Apple verwijdert apps uit App Store met te hoge prijzen voor in-appaankopen

Apple gaat apps die te hoge prijzen rekenen voor in-appaankopen verwijderen uit de App Store. Volgens Apple moeten de prijzen voor in-appaankopen in verhouding staan tot de dienst die geleverd wordt.

De maatregelen worden gehandhaafd nadat is gebleken dat van veel officiële apps klonen in de App Store aanwezig zijn met nep-reviews, waarbij in veel gevallen hogere of exorbitant hoge prijzen worden gevraagd voor in-appaankopen. De maatregelen van Apple moeten dergelijke oplichtingspraktijken minder interessant maken. 

Ook bonafide app-ontwikkelaars krijgen met de maatregelen te maken. Indien Apple van mening is dat de prijzen van in-appaankopen te hoog zijn, krijgen app-ontwikkelaars de keuze om de prijzen te verlagen of om hun diensten zo aan te passen dat deze meer waarde toevoegen voor de gebruiker en de hoge prijs voor in-appaankopen goed verantwoord kan worden.

Related Articles