
Onderhandelaars van het Europees Parlement, de Europese Raad en de Europese Commissie hebben overeenstemming bereikt over de eerste EU-brede regels om websites en mobiele apps van organisaties in de publieke sector meer toegankelijk te maken voor mensen met een handicap, met name blinden en slechtzienden, doven en slechthorenden.
Reden hiervoor is het toenemende belang van internet als methode om informatie en diensten aan te bieden. Daarom is het noodzakelijk dat ook mensen met bijvoorbeeld een visuele of gehoorhandicap op een goede manier toegang hebben tot internet. Circa 80 miljoen mensen in de EU hebben een handicap en met het vergrijzen van de bevolking zal dit aantal stijgen naar 120 miljoen in 2020.
Met een gemeenschappelijke aanpak om toegang tot websites en apps van publieke organisaties voor deze groep mogelijk te maken, kunnen ook zij de voordelen van de digitale samenleving en de door de EC nagestreefde Digital Single Market gebruiken, aldus de Commissie.
De desbetreffende EU-verordening geldt voor websites en mobiele apps van onder meer overheden, rechtbanken, publieke ziekenhuizen, universiteiten en bibliotheken. De verordening maakt deel uit van de European Disability Strategy 2010-2020.