Belangstelling voor betaal-tv neemt af

News Video Netherlands 23 SEP 2014
Belangstelling voor betaal-tv neemt af

Steeds minder mensen hebben nog het voornemen om een abonnement te nemen op een betaal-tv zender. Dat blijkt uit onderzoek op basis van het Telecompaper Consumer Panel. Het aantal huishoudens dat al een abonnement heeft op zenders zoals HBO, Film1, Sport1, Fox Sports International of Fox Sport Eredivisie, blijft redelijk stabiel.

Het aantal huishoudens dat (zeer) waarschijnlijk een abonnement neemt op Fox Sports International of Fox Sports Eredivisie is stabiel laag gebleven (2-3%). In juni 2014 gaf 84 procent van de respondenten aan dat zij het (zeer) onwaarschijnlijk achtten dat zij een abonnement op Fox Sports International zouden nemen. Dit was een half jaar eerder nog 82 procent.

Ook op Sport 1 denken minder mensen een abonnement te gaan nemen dan een half jaar geleden: in december 2013 dacht nog drie procent (zeer) waarschijnlijk een abonnement te nemen, in juni van dit jaar was dat nog twee procent.

Als het gaat om betaalzenders van HBO en van Film1 zijn de intenties niet veel anders, al zijn de veranderingen geringer. Drie procent van de respondenten heeft al een abonnement op HBO-betaalzenders. Bij Film1 laat vier procent (eveneens stabiel gebleven) van de respondenten weten al een abonnement te hebben. Drie procent acht het (zeer) waarschijnlijk dat ze een abonnement nemen op betaalzenders van HBO bij Film1 is dat twee procent.

Het is niet bekend in hoeverre de opkomst van uitgesteld tv kijken en OTT-video-aanbod van invloed is op de tanende belangstelling voor betaalde live tv. De impact van nieuwe technologie en distributiemethoden op het kijkgedrag van Nederlanders verandert de waardeketen binnen de tv-branche radicaal. Dat schreven Deloitte, GfK en Spot eerder in september in een gezamenlijk rapport. Volgens het rapport verandert de waardeketen van de tv-branche onder meer door de komst van OTT-spelers zoals Netflix, Pathé Thuis en Amazon.

In het tweede kwartaal van 2014 had volgens het Telecompaper Consumer Panel 7 procent van de Nederlanders toegang tot een betaald abonnement op Netflix. Het gebruik van Pathé Thuis (3%) is in vergelijking tussen Q4 2013 en Q2 2014 gelijk gebleven. In het tweede kwartaal van dit jaar had verder 1 procent van de Nederlanders een betaalabonnement op de onbeperkte streamingdienst Videoland Unlimited.

Zie ook achtergrondartikel: Populariteit betaalzenders is tanende.
 

Categories:

Companies:

Countries:

Related Articles