
De Belgische Privacycommissie heeft 3.532 nieuwe dossiers geopend in 2013. Dat is volgens het jaarverslag van de commissie een stijging van bijna 22 procent in vergelijking met 2012, toen er 2.896 dossiers behandeld werden. In voorgaande jaren bedroeg de groei jaar-op-jaar nooit meer dan enkele tientallen dossiers, schrijft Datanews.
Belangrijkste oorzaken van de sterke groei zijn een groot datalek bij treinmaatschappij NMBS begin 2013 en toegenomen bewustzijn over privacy vanwege het bekend worden van afluisteren en aftappen van communicatieverkeer door de Amerikaanse veiligheidsdienst NSA. Deze twee zaken hebben voor een onevenredige stijging van het aantal klachten over privacyschending gezorgd.
De Privacycommissie heeft formulieren op zijn website gezet waarmee organisaties eenvoudiger een gegevenslek kunnen melden. De formulieren zijn bedoeld voor telecomaanbieders - die verplicht zijn een lek binnen 24 uur aan de Privacycommissie en toezichthouder BIPT te melden - en andere organisaties die deze verplichting nog niet hebben