
Bert Koning, voormalig managing director van OTYS Recruiting Technology, keert terug bij het internationaal opererende softwarebedrijf. Koning gaat de functie bekleden van COO en zal zich bezighouden met sales, operatie en de positionering van de verschillende OTYS-producten en -diensten.
Na vier jaar managing director te zijn geweest van OTYS en werkzaamheden bij onder meer WCC Smart Search & Match, keert Koning (49 jaar) terug in het bedrijf. Samen met Jorrit Blok, CEO van OTYS, en de andere directieleden moet Koning de expansie van OTYS leiden en de organisatie efficiënter maken. Hij neemt 20 jaar kennis en ervaring mee op het gebied van employment, sales en technologie. Deze kennis en ervaring zal naar verwachting de mondiale positie van OTYS als dienstverlener in innovatieve technologische recruitment-oplossingen versterken.
OTYS Recruiting Technologie zet met de terugkomst van Koning in op een gestructureerde groei waarbij innovatie, data, focus en technologie centraal zullen staan om als einddoel de markt en daarmee de OTYS-klant nog beter te kunnen bedienen.
Nutanix benoemt GM voor West-Europa, Sub-Sahara Afrika
Nutanix, aanbieder van enterprise cloud computing, heeft Dom Poloniecki aangesteld als General Manager voor de regio West-Europa en Sub-Sahara Afrika. In landen zoals het Verenigd Koninkrijk, Ierland en Zuid-Afrika, evenals opkomende markten in Midden- en Zuid-Afrika, is Poloniecki verantwoordelijk voor alle verkoop- en klantbezorgactiviteiten in de regio.
Poloniecki sluit zich aan bij Nutanix na een zeventienjarige carrière bij IBM, waar hij uitgebreide ervaring op het gebied van zakelijk leiderschap heeft opgebouwd in bedrijfstechnologie. De afgelopen zes jaar was hij verantwoordelijk voor het leiden en transformeren van de software- en software-as-a-services-bedrijven van IBM in het VK en Ierland, in zijn laatste functie als Vice President van Cloud Software.
Poloniecki begon zijn professionele carrière bij Morgan Stanley als analist in de M & A-praktijk van het bedrijf en deed zijn eerste ervaring op met technologieverkoop in de financiële dienstverlening, de verkoop van schaalbare systemen en virtualisatiesoftware.
Disney CEO verlaat Apple-bestuur
Bob Iger, CEO van Disney, heeft ontslag genomen uit de raad van bestuur van Apple. Dat kondigde het bedrijf aan in een SEC-aanvraag. Er werd geen reden voor het vertrek gegeven, maar het kan een gevolg zijn van de groeiende overlap in diensten tussen Apple en Disney. Zo zijn beide bedrijven bezig met het lanceren van nieuwe streaming videodiensten in de komende maanden.
Iger is in 2011 toegetreden tot het bestuur van Apple.
Co-CEO Oracle Mark Hurd gaat met medisch verlof
De mede-CEO van Oracle, Mark Hurd, neemt medisch verlof op. Dat meldde de Wall Street Journal, op basis van een mededeling aan werknemers van het concern. Hurd heeft geen verdere details verstrekt en het bedrijf heeft niet gereageerd op verzoeken om verdere opmerkingen.
De afwezigheid van Hurd betekent dat Safra Catz de enige CEO van Oracle wordt. Het co-CEO-systeem ging van start in september 2014, toen met mede-oprichter van Oracle Larry Ellison die optreedt als voorzitter en hoofd van de technologie. Catz en Ellison zullen nu de verantwoordelijkheden van Hurd beheren.