BIPT verlaagt tarief voor toegang tot kabel

Nieuws Algemeen België 28 MEI 2015 Bijgewerkt: 29 MEI 2015
BIPT verlaagt tarief voor toegang tot kabel

Het BIPT stelt een grote verlaging voor in de tarieven die alternatieve aanbieders betalen voor gereguleerde toegang tot het kabelnetwerk van Telenet, Coditel en Brutele. Het wholesaletarief daalt met ca. 34 procent, van 29,90 euro per maand naar 19,70 euro per maand. Dat geldt voor een triple play met televisiediensten, maar allerlei extra diensten zijn uit het basisaanbod gehaald, zoals de tv-rechten en de set-topbox.

Het BIPT consulteert het nieuwe tariefvoorstel de komende maanden en wil die het in het derde kwartaal definitief vaststellen. Gehoopt wordt dat concurrentie op de kabel zorgt voor meer concurrentie in de huiskamer. Proximus en Telenet zijn veruit de grootste aanbieders. De Tijd meldt dat Telenet teleurgesteld is en de herziening van de tarieven bestrijdt.

Mobistar, dat op de Telenet kabel wil, heeft eerder al aangegeven dat de wholesaletarieven een lancering in de weg staan. Het bedrijf zegt in een eerste reactie dat er verbeteringen en verduidelijkingen in het voorstel zitten, maar zal het eerst bestuderen en daarna een definitieve reactie geven.

Updates
29 MEI 2015 - Reactie Mobistar toegevoegd

Categorieën:

Bedrijven:

Landen:

Gerelateerde artikelen