Canalys: mondiaal 9% minder tablets verscheept in Q1

Nieuws Mobiel Wereld 8 MAY 2015
Canalys: mondiaal 9% minder tablets verscheept in Q1

De mondiale pc-markt, Inclusief tablets, is in het eerste kwartaal van 2015 met zeven procent jaar-op-jaar gekrompen naar 115,7 miljoen stuks. Het aantal verscheepte desktops zakte in met 13 procent, terwijl er vier procent minder notebooks werden verscheept en negen procent minder tablets. Dat blijkt uit voorlopige cijfers van marktonderzoeksbureau Canalys.

Apple bleef marktleider met een volume-aandeel van 15 procent. Het concern verscheepte 17,2 miljoen pc’s (Macs en tablets), 16 procent minder dan in Q1 van 2014. Lenovo en HP, goed voor een tweede en derde plaats, realiseerden allebei een volumegroei met enkelvoudige cijfers en groeiden in volume-aandeel. Samsung wist als gevolg van dalende tabletverkopen maar net zijn vierde positie te handhaven, met 9,5 miljoen versus 9,4 miljoen verscheepte pc’s (8,2% marktaandeel). 

Canalys verwacht dat de drijvers achter de groei van de pc-markt in 2014 niet langer werken, terwijl vendors ook worstelen met prijsaanpassingen vanwege wisselkoerseffecten. Voor het tweede kwartaal van 2015 voorziet Canalys een grotere volumedaling in de pc-markt omdat potentiële kopers de komst van Windows 10 zullen afwachten.

Categorieën:

Bedrijven:

Regio's:

Gerelateerde artikelen