Donald Trump doet software Kaspersky Lab in de ban

News Broadband United States 13 DEC 2017
Donald Trump doet software Kaspersky Lab in de ban
De Amerikaanse president Donald Trump heeft een wet ondertekend die het gebruik van software van Kaspersky Lab bij overheidsinstanties verbiedt. Trump stelt dat het Russische bedrijf mogelijk kwetsbaar is voor inmenging door de Russische overheid. 

De ban is in lijn met het bredere defensiebeleid van de Trump-regering en haakt aan op een eerder decreet uit september waarin staat dat overheidsinstellingen software van Kapersky Labs binnen 90 dagen dienen te verwijderen. De wet is van toepassing op zowel overheids- als militaire netwerken. 

Kaspersky Lab heeft meerdere malen ontkend banden te hebben met de Amerikaanse overheid. In oktober gaf het bedrijf al aan de broncode van zijn software beschikbaar te willen stellen ter revisie door onafhankelijke experts. 

Related Articles