Europese boete voor Belgie; Nederland overtuigt Kroes

News General Europe 31 MEI 2012
Europese boete voor Belgie; Nederland overtuigt Kroes

De Europese Commissie heeft besloten vijf lidstaten, waaronder België en Nederland, voor het Hof van Justitie van de Europese Unie te dagen omdat zij nog steeds de herziene EU-telecomvoorschriften niet hebben omgezet in hun nationale wetgeving. De officiële termijn hiervoor was 25 mei 2011. Naast België en Nederland gaat het om Polen, Portugal en Slovenië.

De Commissie heeft het Hof tevens voorgesteld elke lidstaat per dag een dwangsom op te leggen die verschuldigd is met ingang van de datum van de uitspraak van het Hof totdat de Commissie in kennis is gesteld van de volledige omzetting van de EU-telecomvoorschriften in nationale wetgeving. Voor Nederland ligt dit bedrag op ruim 105.000 euro per dag, voor België op ruim 70.000 euro per dag.

Op grond van het Verdrag van Lissabon kan de Commissie, wanneer zij een lidstaat voor het Hof van Justitie van de Europese Unie daagt omdat deze haar niet in kennis heeft gesteld van de maatregelen die de EU-voorschriften in nationale wetgeving omzetten, financiële sancties opleggen. Bij deze sancties moet rekening worden gehouden met de duur en de ernst van de inbreuk en de omvang van de lidstaat in kwestie.

Volgens berichtgeving van AFN in de Financiële Telegraaf heeft Nederland als enige Eurocommissaris Neelie Kroes kunnen overtuigen van de omzetting per direct van de telecomregels. Hiermee zou de boete afgewend zijn.

Categories:

Companies:

Regions:

Related Articles