De Europese Commissie past de regels voor het gebruik van de 900 Mhz-frequentieband aan om deze band te kunnen gebruiken voor snellere mobiele diensten, zoals mobiel internet. Dat heeft Europees Commissaris Viviane Reding vandaag in Brussel bekendgemaakt.
De 900 Mhz-frequentie wordt nu gebruikt voor gsm-diensten. Door deze frequentie ook open te stellen voor zaken als mobiel internet kunnen deze diensten volgens Reding goedkoper worden aangeboden, met minder antennes en een beter bereik. De huidige gsm-diensten worden daarbij niet verstoord. Reding verwacht dat de vernieuwde richtlijn in oktober van kracht wordt.
Het Europees Parlement ging al in mei akkoord met de hervorming van het radiospectrum. Nu is het voorstel door 27 ministers van de lidstaten bekrachtigd. In eerste instantie wordt UMTS toegelaten op het spectrum, omdat de compatibiliteit met GSM daarvan al is vastgesteld. Op den duur zal de 900 Mhz-frequentieband ook opengesteld worden voor 4G-technologieën.