EZ en AT steunen 5G lab in Groningen

Nieuws Mobiel Nederland 13 JAN 2016
EZ en AT steunen 5G lab in Groningen

Het 5Groningen initiatief wordt drie jaar lang een ‘field lab’ voor de ontwikkeling van 5G-diensten voor het platteland, schrijft het Agentschap Telecom in een nieuwsbrief. Het Economic Board Groningen ontwikkelt de testen in de buurt van Loppersum, samen met Surfnet, Ericsson, Huawei, KPN, TNO en het Agentschap Telecom. Een van de dingen die wordt getest, is een naadloze handover van apparaten tussen verschillende hoge en lage frequenties.

Agentschap Telecom zal de benodigde experimentele vergunningen afgeven en zal waar mogelijk zijn internationale netwerk aanbieden om de kennis en uitkomsten op internationale podia te delen.  Zo kan ook vanuit Nederland worden bijgedragen aan de internationale standaardisatie en harmonisatie.

Met het Nederlandse fieldlab wordt ingezet op een aantal  thema’s, waaronder de agri-sector en e-health. Met behulp van een goed dekkend netwerk en het gebruik van sensoren kunnen boeren in de toekomst  gebruik maken van zelfrijdende landbouwvoertuigen.Het 5G field lab verwelkomt nog steeds nieuwe bedrijven als partners.

Gerelateerde artikelen