EZ: kabelbranche moet beter lobbyen bij gemeenten

Nieuws Breedband Nederland 14 DEC 2009
EZ: kabelbranche moet beter lobbyen bij gemeenten

Als kabelaanbieders vinden dat gemeenten onterecht een voorkeur hebben voor FTTH-projecten, moeten zij zelf beter lobbywerk bij deze gemeenten verrichten. Dat is de reactie van Economische Zaken over klachten vanuit de kabelbranche.

Die reageerde bij monde van brancheorganisatie NLKabel op het besluit van Heemskerk vorige week vrijdag om een werkgroep in te stellen die adviseert over deelname van overheden bij breedbandprojecten. Eerder dit jaar al veranderde EZ regelgeving waardoor gemeenten eenvoudiger kunnen deelnemen aan het initiëren van projecten om breedbandinternet van de grond te krijgen. Volgens NLKabel hebben gemeenten een duidelijke voorkeur voor glasvezelprojecten.

EZ-woordvoerder Edwin van Scherrenburg benadrukt nog eens dat de landelijke overheid geen voorkeur heeft voor een bepaalde technologie voor breedband-internet, vast of draadloos. Bovendien mogen lokale overheden alleen participeren in een project wanneer commerciële partijen niet in staat zijn om een infrastructuur te upgraden of nieuw aan te leggen om supersnel breedband internet aan te bieden aan consumenten en bedrijven. Van Scherrenburg stelt dat kabelaanbieders zelf maar beter moeten lobbyen bij gemeenten als blijkt dat gemeenten inderdaad gevoelig zijn voor een glasvezellobby.

Categorieën:

Bedrijven:

Landen:

Gerelateerde artikelen