
Belangrijke uitgangspunten voor de Multibandveiling liggen al vast, schreef staatssecretaris Keijzer van EZK onlangs aan de Tweede Kamer. In het Actieplan Digitale Connectiviteit van juni staat dat er spectrum wordt gereserveerd voor zakelijke gebruikers. Ook wordt landelijke dekking voor LTE alsnog verplicht gesteld.
Wat de marktpartijen daarvan vinden, is op dit moment niet duidelijk. Er zijn enkele openbare consultaties geweest voor dit frequentiebeleid, maar reacties van mobiele operators zijn niet openbaar gemaakt. In de loop van 2019 zal het ministerie van EZK echter nog belangrijke besluiten publiceren, zoals de Nota Mobiele Communicatie, een veilingregeling en een reeks besluiten in de aanloop naar de veiling.
Er komen nog openbare consultaties en ook krijgen marktpartijen nog de kans om naar de rechter te gaan. De geschiedenis leert dat marktpartijen ook naar de rechter zullen gaan. De discussie over de uitgangspunten van de veiling zal dan in de loop van 2019 terugkomen.