Facebook valt in elk land onder privacy-toezicht, stelt AG Europees Hof

News Broadband Europe 25 OKT 2017
Facebook valt in elk land onder privacy-toezicht, stelt AG Europees Hof
Facebook heeft een tegenslag gekregen bij zijn strategie om alleen verantwoording af te leggen aan de toezichthouder voor gegevensbescherming in Ierland. De Advocaat-Generaal van het Europees Hof van Justitie vindt dat Facebook in Duitsland ook door de Duitse autoriteiten kan worden gereguleerd. Het gaat om een advies aan het Europees Hof, dat nog een uitspraak gaat doen. De zaak is ook relevant voor de Autoriteit Persoonsgegevens. 

De zaak komt voort uit Sleeswijk-Holstein. De privacy-toezichthouder van de deelstaat heeft een plaatselijk bedrijf gelast om een Facebookpagina te verwijderen, omdat het bedrijf inbreuk maakte op de wet bescherming persoonsgegevens. Via die pagina kon Facebook met cookies de bezoekers volgen zonder dat daarvoor expliciet toestemming was gegeven. Via cookies houdt Facebook de browsergeschiedenis bij om er vervolgens gerichte advertenties te tonen. 

Facebook is in een aantal Europese landen verwikkeld in juridische procedures, waaronder in België, Nederland en Frankrijk voor vergelijkbare zaken. Het bedrijf houdt vol dat toezichthouders niet bevoegd zijn omdat het met zijn hoofdkantoor in Ierland zit. 

De AG van het Hof in Luxemburg stelt dat de beheerder van de Facebookpagina onder toezicht staat van de Duitse autoriteiten. Dat geldt ook voor het bedrijf dat de data verwerkt – Facebook – omdat het in Duitsland advertenties verkoopt. 

Ook als een bedrijf gevestigd is in een andere lidstaat, kan een toezichthouder zijn werk doen zonder dat te verwijzen naar de collega-toezichthouder in dat andere land.

Related Articles