
De US Federal Trade Commission (FTC) heeft Apple verzocht om garanties dat gevoelige medische gegevens niet verspreid worden zonder toestemming van de gebruiker, meldt Reuters. De aangekondigde Apple Watch meet de hartslag en de Gezondheid-app van iOS 8 kan gegevens verzamelen van een groeiend aantal externe bronnen, zoals digitale weegschalen, bloedsuikermeters en fitness trackers.
Volgens twee bronnen van Reuters heeft er de afgelopen maanden meerdere keren overleg plaatsgevonden, waarin Apple heeft verzekerd dat het de verzamelde data niet zal verkopen aan derden en dat de makers van gezondheidsapps dat ook niet kunnen. Het HealthKit platform is ontwikkeld met het oog op de privacy van de gebruiker.
Er zijn nog geen signalen die erop wijzen dat de FTC een formeel onderzoek begint, maar het is duidelijk dat er aandacht is voor de bescherming van medische persoonsgegevens. De FTC wilde niet aan Reuters reageren. Apple-woordvoerster Trudy Muller laat Reuters weten dat Apple wereldwijd samenwerkt met toezichthouders –waaronder de FTC – om tot ingebouwde databescherming voor de Apple Watch te komen.