
De Apple Watch, die begin deze maand werd gepresenteerd, zal ervoor zorgen dat meer consumenten smartwatches zullen aanschaffen, verwacht Gartner. Een knelpunt voor Apple is wel het prijspunt. De Apple Watch is verkrijgbaar vanaf 349 dollar terwijl er steeds meer goedkope alternatieven op de markt komen. Deze zullen vooral worden aangeboden door Chinese leveranciers die hiervoor Google's platform Android Wear gaan gebruiken.
Verder zullen smartwatches in het algemeen worden voorzien van meer relevante functies zoals voice search, turn-by-turn navigatie en contextuele informatie. Ook dit zou moeten leiden tot een grotere vraag door consumenten.
Onderzoek door Telecompaper wijst uit dat Nederlandse consumenten nog niet warm lopen voor wearables zoals smartbands, smartwatches en smartglasses. In april van dit jaar gaf bijvoorbeeld 17 procent van de mannen aan misschien een smartwatch aan te schaffen. Bij de vrouwen lag dit in die maand op bijna 10 procent.