'Gedeeld gebruik 2,3 GHz-spectrum levert EU 12 mld euro op'

News Wireless Europe 12 DEC 2013
'Gedeeld gebruik 2,3 GHz-spectrum levert EU 12 mld euro op'

Het delen van al gebruikt 2,3 GHz-spectrum voor mobiele doeleinden kan de EU-economie in de periode tot en met 2030 12 miljard euro aan extra omzet opleveren. Dat schrijft het Britse Plum Consulting in een onderzoek, uitgevoerd in opdracht van Ericsson, Nokia Solutions Networks en Qualcomm.

Het bureau stelt dat LSA (licensed shared access) een regelgevend raamwerk kan bieden voor het efficiënter gebruik van spectrum in de 2,3 GHz-frequentieband. Het toewijzen van spectrum exclusief voor mobiel gebruik kan onvoldoende zijn om tegemoet te komen aan het sterk groeiende gebruik ervan, wat kan leiden tot ondercapaciteit.

De 2,3 GHz-frequentieband wordt wereldwijd voor mobiel gebruik ingezet, maar is in Europa al vaak in gebruik voor andere doeleinden, deels door defensie, deels door de PMSE sector (microfoons en tijdelijke verbindingen voor omroep en live evenementen).

Het toepassen van LSA door overheden kan er voor zorgen dat het 2,3 GHz-spectrum door zowel bestaande als nieuwe gebruikers kan worden ingezet. De voorwaarde is een licentie met gedetailleerde voorwaarden voor zowel de bestaande als de nieuwe mobiele vergunninghouder.

Categories:

Companies:

Regions:

Related Articles