
Apple is niet in gesprek - op welk niveau dan ook - om zijn juridische geschillen met Qualcomm te beslechten, zo stelt een niet nader genoemde bron die bekend is met de zaak tegenover Reuters. Volgens de informatie van het nieuwsagentschap zijn er geen schikkingsgesprekken gaande tussen Apple en Qualcomm.
"Er is absoluut geen zinvolle discussie tussen ons en Qualcomm, en er is geen oplossing in zicht," zei de persoon. "We bereiden ons voor op een rechtszaak."
Het nieuws komt nadat Qualcomm kwartaalresultaten rapporteerde die onder druk staan door het verlies aan inkomsten van Apple en een andere niet nader genoemde grote klant, waarvan algemeen wordt aangenomen dat het Huawei is. Beide partijen stopten vorig jaar met het betalen van licentiekosten om Qualcomm-technologie te gebruiken. De chipmaker zei dat de twee klanten het bedrijf afgelopen boekjaar 1,7 miljard dollar aan inkomsten hebben gekost.
De belangrijkste rechtszaak van het bedrijf met Apple, die begin 2017 werd aangespannen, zal begin volgend jaar van start gaan. Ook buiten de VS worden diverse rechtszaken gevoerd rondom vermeende patent-inbreuken door Apple.
Qualcomm CFO George Davis meldde tegenover Reuters dat de sombere vooruitzichten van het bedrijf voor het laatste kwartaal van dit jaar te wijten is aan het traditioneel grote aandeel van bestellingen van Apple in deze periode. Ongeveer de helft van de chipaankopen van Apple kwam meestal tijdens het laatste kwartaal.
"Wij gaan ervan uit dat er ruim 50 miljoen (chip) eenheden minder verkocht gaan worden in het vierde kwartaal, wat te verklaren is door het feit dat Apple geen chips meer afneemt", aldus Davis.