
Apple wil een software-update voor sommige iPhone-modellen in China uitrollen om zo problemen op te lossen die dreigen te leiden tot een verbod op de toestellen. De update zal begin volgende week plaatsvinden.
Apple reageert hiermee op de uitspraak van een Chinese rechtbank in een zaak die processorfabrikant Qualcomm tegen Apple had aangespannen. Volgens Qualcomm heeft Apple inbreuk gemaakt op diverse patenten. De twee technologiebedrijven zijn in een reeks rechtszaken verwikkeld over patentinbreuk en betalingen van royalties.
Apple: we voldoen aan eisen rechtbank
Apple stelt te verwachten dat het zal voldoen aan de eisen van de rechtbank na de update. Het verbod op de verkoop van iPhones in China geldt oudere modellen, vanaf de 6S tot en met de iPhone X.
Apple en Qualcomm geven elk een andere uitleg aan de uitspraak, met name op het punt of de rechtbank ook echt een verkoopverbod wil. Volgens Apple is er geen sprake van 'onherstelbare schade' voor Qualcomm als gevolg van de door de Chinese rechter vastgestelde patentinbreuken.