
Google heeft sinds woensdag zijn eigen muziekdienst: Google Music. De dienst, gelanceerd in de VS, biedt gebruikers de mogelijkheid om muzieknummers op te slaan en te kopen. Losse nummers gaan circa één euro kosten. Dit zou vergelijkbaar zijn met de prijzen bij iTunes, de digitale muziekdienst van Apple.
Google laat weten via contracten met Universal Music Group, Sony Music Entertainment en EMI al acht miljoen nummers te kunnen aanbieden. Met nog te sluiten overeenkomsten zoals met Warner moet dat aantal groeien naar 13 miljoen. Er worden ook exclusieve opnames aangeboden, zoals concertregistraties. Ook kunnen onafhankelijke artiesten zelf een pagina aanmaken om hun muziek aan te bieden. Google bedingt dan 30 procent van de inkomsten.
Ter promotie van de nieuwe dienst biedt Google de mogelijkheid om dagelijks één nummer gratis te downloaden. Het is nog niet bekend wanneer de muziekdienst ook beschikbaar komt voor gebruikers buiten de VS. Gebruikers van Google Music kunnen aangekochte muziek delen met hun contacten op de eveneens recent gelanceerde sociale netwerksite Google+. Deze contacten kunnen de nummers kort beluisteren en eventueel zelf aanschaffen.
iTunes van Apple bestaat al acht jaar en is de grootste muziekdienst in zijn soort. Andere muziekdiensten op de markt zijn onder meer die van Spotify en Amazons MP3.