
Data-intelligence-specialist HAL24K heeft generaal buiten dienst Dick Berlijn benoemd als lid van de raad van toezicht. Berlijn werd in 2004 benoemd tot Chef Defensiestaf. In 2005 werd deze functie, na een reorganisatie, omgezet tot die van Commandant der Strijdkrachten, nu de hoogste functie in de Nederlandse krijgsmacht. In deze functie was Berlijn onder meer verantwoordelijk voor de buitenlandse vredesmissies en voor verschillende reorganisaties binnen het leger. Zijn kennis en ervaring voor wat betreft leiderschap en internationale missies zijn van groot belang voor HAL24K, aldus de onderneming.
Berlijn was eerder actief voor Deloitte’s Risk Services, waar hij betrokken was bij onderwerpen als openbare orde en veiligheid, cybersecurity, strategie, internationale samenwerking, risk management en leiderschap. HAL24K is een Data Intelligence scale-up met vestigingen in San Francisco, Amsterdam en Singapore. Het bedrijf levert operationele en voorspellende informatie aan (smart) city’s, landen en organisaties.
Secureworks krijgt Steve Hardy als Chief Marketing Officer
Cybersecurity-aanbieder Secureworks stelt Steve Hardy per direct aan als Chief Marketing Officer. Als CMO is Steve verantwoordelijk voor Secureworks' globale marketingstrategie, waaronder productmarketing, het genereren van vraag, corporate communicatie en field marketing. Hij rapporteert rechtstreeks aan Mike Cote, President en CEO van Secureworks, en is werkzaam op het hoofdkantoor in Atlanta.
Hardy was hiervoor Vice President, Head of Marketing bij PerkinElmer, Inc. Daar bracht hij de go-to-market-activiteiten in lijn met de productgerichte afdelingen. Als ervaren B2B-leider in zowel globale als opkomende technologiebedrijven heeft hij bij Automatic Data Processing (ADP) en bij Gartner, Inc. diverse marketing-leiderschapsfuncties vervuld. In die hoedanigheid was hij verantwoordelijk voor klantgerichte strategieën die de naamsbekendheid, omzet en het klantenbehoud verhoogden.
Twitch benoemt Doug Scott tot CMO
Twitch, het spelplatform van Amazon, heeft Doug Scott benoemd tot nieuwe CMO. Scott is afkomstig van Zynga, waar hij hoofd marketing was. Daarvoor werkte hij bij muziekstartup BandPage en bij uitgeverij van mobiele games DeNA. Scott volgt Kat Jhavery op, die vertrok om NBA's Chief Marketing Executive te worden.
Twitch heeft onlangs een opnieuw ontworpen logo en site gelanceerd, vergezeld van de eerste merkmarketingcampagne, met de slogan: "Je bent al een van ons."
Xiaomi benoemt Bin als vice-voorzitter
De raad van bestuur van Xiaomi heeft Lin Bin met ingang van 25 oktober benoemd tot vice-voorzitter van de raad. Hij moet de voorzitter van de raad van bestuur, Lei Jun, bijstaan bij het uitvoeren van belangrijke strategische beslissingen van de onderneming.
Bin zal de functies van uitvoerend directeur en president blijven vervullen, verantwoordelijk zijn voor het beheer van de afdeling onderzoek en ontwikkeling van de mobiele telefoon van het bedrijf, Verder moet hij de CEO van het bedrijf helpen bij het beheren van de bedrijfsactiviteiten van Xiaomi en de duurzame ontwikkeling van het bedrijf bevorderen.
De raad heeft ook aangekondigd dat Koh Tuck Lye met ingang van 25 oktober zijn functie als niet-uitvoerend bestuurder en lid van het auditcomité van de onderneming heeft neergelegd om zich te concentreren op investerings- en managementaangelegenheden van Shunwei Capital.
Het bestuur noemde Chew Shou Zi als uitvoerend bestuurder met ingang van 25 oktober. Chew zal de posities van SVP en CFO blijven behouden. Chew houdt momenteel toezicht op de financiële, investeringen en human resources-functies van de Groep. Hij is bestuurder van verschillende leden van de Groep. Chew is ook een directeur van Kingsoft Cloud Holdings Limited, een dochteronderneming van Kingsoft.
De raad heeft ook aangekondigd dat met het aftreden van Koh Tuck Lye als lid van het auditcomité van de onderneming, Liu Qin is benoemd als lid van het auditcomité met ingang van 25 oktober. Qin zal de functie van niet-uitvoerende bestuurder blijven vervullen.
Veon benoemt gezamenlijke Chief Operating Officers
Veon heeft Kaan Terzioglu en Sergi Herrero benoemd tot gezamenlijke Chief Operating Officers van de Veon Group. Terzioglu zal op 1 november bij het bedrijf komen, terwijl Herrero sinds 1 september bij Veon werkt. Hij afkomstig van Facebook.
Terzioglu treedt toe als lid van Veon's Group Executive Committee en rapporteert aan de voorzitter en CEO, Ursula Burns. Hij zal zich richten op het uitvoeren van de transformatie van de kernactiviteit connectiviteit. Herrero zal doorgaan als Chief Operating Officer, met een focus op het ontwikkelen van nieuwe inkomstenstromen. Hij is lid van het Group Executive Committee. Als Co-COO's zullen ze gezamenlijk de groeiagenda aansturen door de kernactiviteit van Veon te versnellen en tegelijk nieuwe snelgroeiende aangrenzende digitale inkomsten en venture-bedrijven te ontwikkelen.
Kjell Johnsen, de bestaande Chief Operating Officer van de Groep, zal op 1 november zijn functie neerleggen, maar zal de groep blijven ondersteunen als adviseur.
SAP benoemt nieuw lid van de raad van bestuur
SAP heeft Thomas Saueressig benoemd tot nieuw lid van de raad van bestuur, met ingang van 1 november. Hij is lid voor een periode van drie jaar, tot 31 oktober 2022. Saueressig blijft verantwoordelijk voor SAP Product Engineering, een eenheid die toezicht houdt op SAP S / 4HANA, Digital Supply Chain, MKB en industrie-oplossingen. Hij neemt daarnaast de verantwoordelijkheden over voor de SAP HANA Enterprise Cloud, SAP User Experience, SAP Knowledge and Education-organisaties, SAP Labs Network en Global Cloud Services.
Saueressig werkt al zijn hele carrière bij SAP. Hij kwam in 2004 bij het bedrijf als student, voordat hij in 2016 Chief Information Officer werd. Eerder dit jaar werd hij benoemd tot hoofd van SAP Product Engineering. Saueressing behaalde een diploma in bedrijfsinformatietechnologie aan de University of Cooperative Education in Mannheim, evenals een joint executive MBA van ESSEC (Frankrijk) en de Mannheim Business School.