Huawei bepleit tijdige harmonisatie spectrumbeleid voor 5G

Nieuws Algemeen Europa 15 NOV 2017
Huawei bepleit tijdige harmonisatie spectrumbeleid voor 5G

Huawei heeft tijdens het Global Mobile Broadband (MBB) Forum in Londen bij zakelijke brancheorganisaties en toezichthouders gepleit voor een mondiale harmonisatie van 5G-spectrum. ook vraagt het concern om een tijdige beschikbaarheid van 5G-spectrum om een tijdige uitrol van 5G-netwerken en grootschalig commercieel gebruik van 5G voor diensten te faciliteren. 

Met 5G als nieuwe mobiele breedband-technologie wordt een grote diversiteit aan nieuwe en vernieuwde diensten mogelijk, zowel voor mobiele diensten als op IoT-gebied, van smart technologie (smart cars, smart home etc.) tot en met mobiel internet voor thuisgebruik. Daarmee vormt 5G ook een ondersteunende rol voor versnelling van digitale transformatie. 

Duale aanpak spectrumbeleid

Huawei verwacht het meest van een duale aanpak van spectrumbeleid, voor enerzijds alleen dekking en anderszijds zowel dekking als capaciteit. Het tweede element (de C-band) biedt het beste compromis tussen dekking (laag spectrum) en capaciteit (hoog spectrum) en zit in de frequentiebanden tussen 2 en 6 Ghz. Dit wordt de spectrumlaag voor de eerste grootschalige commerciële toepassingen. Een aparte dekkingslaag gebruikt dan vooral spectrum beneden de 2 GHz (zoals het nu voor tv gebruikte 700 MHz) voor betere dekking in met name gebouwen. Voor gebruikerscases waar een combinatie van hoge capaciteit en hoge datadoorvoer gevraagd wordt, moet er een super datalaag komen boven de 6 GHz (zoals 24,25 - 29,5 GHZ en 37-43,5 GHz). 

Om er voor te zorgen dat technologie en commerciële toepassingen ook in de praktijk alle ruimte krijgen, dienen overheden zowel lokaal als in regionale en mondiale samenwerking spectrumbeleid zoveel mogelijk af te stemmen, aldus Huawei. De focus moet daarbij eerst liggen op de C-band, waarbij elke operator minimaal 100 MHz-blokken van aaneengesloten spectrum nodig heeft om de benodigde Massive MIMO--toepassingen te ondersteunen. Al vanaf 2018 moet minimaal een deel van de 3,3-3,8 GHz-frequentieband beschikbaar komen. 

In Nederland wordt gewoon volgens planning in 2019 de 700 MHz-band geveild, waarin de industrie zegt 5G te willen toepassen. EZ verwacht dat die vergunningen in januari 2020 beschikbaar zijn en dat marktpartijen snel beginnen aan de uitrol, net als in 2013 met de 800 MHz-vergunningen gebeurde. 3,5 GHz is beperkt beschikbaar vooralsnog, wegens het gebruik hiervan voor het grondstation die de inlichtingendiensten in Burum hebben.

Categorieën:

Bedrijven:

Regio's:

Gerelateerde artikelen