IoT-netwerk uitgerold in Antwerpen

Nieuws Mobiel België 17 DEC 2015
IoT-netwerk uitgerold in Antwerpen

De stad Antwerpen, Digipolis en iMinds rollen in Antwerpen een Internet-of-Things (IoT)-netwerk uit op basis van LoRa-technologie (‘Long Range Low Power’). iMinds - UAntwerpen en Digipolis zijn momenteel de benodigde zenders aan het installeren in het Antwerpse stadscentrum, aldus een persbericht van de drie betrokken partijen. LoRa is bij uitstek geschikt voor toestellen die af en toe beperkte hoeveelheden informatie doorsturen, zoals sensoren met geringe batterijcapaciteit.

500.000 Antwerpenaren en de bedrijven in het stadscentrum knnen na de afronding van de uitrol gebruik maken van het IoT-netwerk. Het is de bedoeling dat start-ups en andere bedrijven IoT-diensten kunnen aanbieden via het netwerk. Twee concrete diensten zijn al ontwikkeld: zo wordt een aantal auto’s van bpost uitgerust met sensoren van de Brusselse start-up Communithings om de luchtkwaliteit in de stad in real-time te kunnen opmeten. Daarnaast worden er sensoren geïnstalleerd om de verkeersdrukte op twee voorafbepaalde routes te meten. Het is de bedoeling om de LoRa-testopstelling later ook open te stellen voor internationale onderzoekers.

In oktober bracht de Nederlandse IoT-start-up The Things Network naar buiten dat het op basis van crowd funding IoT-netwerken op basis van LoRaWan wil uitrollen in Vlaamse steden. Developer Intellinet uit Antwerpen wil in Vlaanderen eenzelfde netwerk aanleggen. De netwerken richten zich op startups in allerlei sectoren. Proximus en Mobistar hebben eigen LoRa netwerken in ontwikkeling, terwijl Engie een SigFox-netwerk maakt.

Incumbent Proximus meldde in juli dat het in België en Luxemburg was begonnen met de uitrol van een draadloos netwerk gebaseerd op LoRa-technologie. Voor het einde van het dit jaar is het LoRa-netwerk in de grootste steden in België beschikbaar en in 2016 in heel België en Luxemburg, aldus Proximus. De operator wil via het netwerk onder meer kantoorgebouwen uitrusten met sensoren om het gebruik van sanitair en vergaderzalen te meten, waardoor onderhoudsploegen beter kunnen worden aangestuurd.

Gerelateerde artikelen