Mondiale omzet semiconductors zakt met 2% in 2015

Nieuws Algemeen Wereld 5 APR 2016
Mondiale omzet semiconductors zakt met 2% in 2015

De mondiale omzet in semiconductors is in 2015 met 2 procent gedaald. Sequentiele groei was in 2015 elk kwartaal zwakker, vooral in het eerste kwartaal met een daling kwartaal-op-kwartaal van 8,9 procent. Dit was de sterkste daling sinds de semiconductormarkt in 2008 in het kielzog van de financieel-economische crisis in elkaar klapte, aldus marktonderzoeksbureau IHS.

De omzet kwam vorig jaar uit op 347,3 miljard dollar, tegen 354,3 miljard dollar in 2014. In 2013 was er nog sprake van een groei met 6,4 procent en in 2014 bedroeg de groei jaar-op-jaar nog 8,3 procent. IHS voorspelt een drie jaar durende periode van omzetdaling of ten hoogste stagnatie voor de semiconductor-sector. Oorzaken zijn de achterblijvende vraag naar semiconductors voor consumentenelektronica, draadloze communicatie en dataverwerking. Tussen 2015 en 2020 zal de jaarlijkse gemiddelde groei (CAGR) 2,1 procent bedragen. Daarna zullen nieuwe producten op de markt komen die de groei weer gaan aanjagen.

In het afgelopen jaar, dat zich kenmerkte door een recordniveau van overnames en fusies, bleef Intel de nummer 1. Met de overname van Altera realiseerde de onderneming toch nog 2,9 procent omzetgroei. Qualcomm zakte naar een vierde positie , ondanks de aankoop van CSR. Met name op het gebied van draadloze communicatie zakte de omzet, met als gevolg een concernwijde daling van 14,5 procent. NXP wist met de overname van Freescale te stijgen van een vijftiende naar een zevende positie. Van de top 25 op de semiconductor-markt wisten veertien ondernemingen in 2014 omzetgroei te realiseren. Van alle 285 door IHS gevolgde producenten van semiconductors realiseerden er slechts 42 omzetgroei.

Categorieën:

Bedrijven:

QualcommCSRIntelAlteraIHS

Regio's:

Gerelateerde artikelen