Nederland verzet zich tegen wholesale-roamingtarieven

Nieuws Mobiel Nederland 20 OKT 2016
Nederland verzet zich tegen wholesale-roamingtarieven
Nederland kan zich niet vinden in de wholesaletariefvoorstellen die op dit moment ter tafel liggen met betrekking tot internationaal bel- en internetverkeer. Afschaffing van de extra belkosten in andere EU-landen zal voor Nederlandse telecombedrijven duur uitpakken, waarbij de kosten uiteindelijk door de Nederlandse beller betaald zullen moeten worden. Dat schrijft het Financieele Dagblad

Met het afschaffen van de kosten voor roaming zullen de operators onderling moeten betalen voor het buitenlands gebruik van hun abonnees. De Nederlandse operators verwachten dat zij meer aan de zuidelijke Europese landen zullen moeten betalen dan andersom, vanwege het reisgedrag van Europeanen. Nederland heeft met dertien andere landen bezwaar tegen de voorstellen.

Deze spitsen zich toe op de wholesalevoorstellen voor internetgebruik. In het Commissievoorstel staat nu een tarief van 0,85 cent per verbruikte MB. Dat is minimaal een kwart te veel, hebben EU-bronnen aan het FD laten weten.

Minister Kamp van Economische Zaken gaf in september al aan zich in te zetten voor zo laag mogelijke wholesale-roamingtarieven tijdens de onderhandelingen hierover in de Europese raad.

Categorieën:

Landen:

Gerelateerde artikelen