Netflix: we gaan belasting betalen in het VK

Nieuws Breedband Verenigd Koninkrijk 21 DEC 2015
Netflix: we gaan belasting betalen in het VK

Netflix heeft in 2014 geen belastingen betaald in het Verenigd Koninkrijk, ofschoon het naar schatting 4,5 miljoen abonnees heeft. Het bedrijf meldt aan de Sunday Times dat de Britse vestiging, waar twaalf mensen werken, dit jaar een beetje ‘corporation taks’ gaat betalen.

Netflix International in Luxemburg heeft omgerekend 573.396 pond inkomstenbelasting betaald, ongeveer 5 procent van de omzet. Netflix maakte 11,3 miljoen pond winst op een omzet van 514 miljoen pond in 2014, met de Engelse markt als grootste bijdrager aan de omzet. Netflix geeft als reden dat het zijn activiteiten aan het uitbreiden is. Tegenover winst in bestaande markten staan verliezen in nieuwe landen.

Brussel werkt aan nieuwe regels om gaten te dichten in de belastinginning en ontwijking tegen te gaan. Onder die nieuwe regels zou Netflix niet nul belasting hebben betaald in het VK, maar 70 miljoen pond.

De tax rulings van bedrijven in landen als Ierland, Nederland en Luxemburg liggen onder vuur in het Verenigd Koninkrijk. De cijfers van Facebook leidden ook tot verontwaardiging, toen bleek dat het netwerk op papier tientallen miljoenen verlies boekte in de Britse markt, maar het personeel tevens tientallen miljoenen aan bonussen uitkeerde.

Gerelateerde artikelen