Nieuwe Belgacom-CEO krijgt maximaal 1,3 mln euro per jaar

Nieuws Algemeen België 5 DEC 2013
Nieuwe Belgacom-CEO krijgt maximaal 1,3 mln euro per jaar

De opvolger van Didier Bellens als CEO van de Belgische telecomincumbent Belgacom kan een maximum jaarsalaris van 1,3 miljoen euro bruto tegemoet zien. Dat heeft het remuneratiecomité van Belgacom bepaald volgens La Libre Belgique. Een eventuele vertrekvergoeding zal maximaal één jaarsalaris bedragen.

Didier Bellens, die onlangs de laan uit werd gestuurd door de Belgische regering (meerderheidsaandeelhouder in Belgacom), verdiende op jaarbasis 2,4 miljoen euro. Het voorstel van het remuneratiecomité omvat ook een einde aan betalingen van salaris of bonussen in aandelenopties zoals dat bij Bellens gebruikelijk zou zijn geweest. Verder kan een ontslagvergoeding worden geweigerd wanneer de topman weggestuurd wordt wegens gemaakte fouten of slecht bestuur.

De Belgische regering zegde in november zijn vertrouwen in CEO Didier Bellens op, naar aanleiding van onder meer vermeende belangenverstrengeling en laatdunkende uitspraken over ministers en premier Di Rupo. Ray Stewart, Executive Vice President Finance & Chief Financial Officer van Belgacom, en Stefaan De Clerck, Voorzitter van de Raad van Bestuur van Belgacom nemen de taken van Bellens waar totdat een nieuwe topman is gevonden.

De raad van bestuur (RvB) van Belgacom laat zich in de zoektocht naar een nieuwe CEO (‘gedelegeerde bestuurder’) bijstaan door de executive searcher Russell Reynolds. Het headhuntersbureau zal een lijst van gekwalificeerde kandidaten opstellen waarover een akkoord werd bereikt tussen het bedrijf en de regering. De RvB zal in een tweede fase samen met Russell Reynolds voorstellen bezorgen aan de regering die haar moet toelaten om over te gaan tot de uiteindelijke benoeming.

Categorieën:

Bedrijven:

Landen:

Gerelateerde artikelen