Nokia koopt leverancier van netwerk-analysetools

News General Global 16 DEC 2016
Nokia koopt leverancier van netwerk-analysetools

Nokia Networks neemt de Amerikaanse onderneming Deepfield over, een leverancier van real time analyse-tools om de prestaties van IP-netwerken en de beveiliging ervan in kaart te brengen.

De Finse netwerkleverancier wil via de overname gebruikers en service providers inzicht geven in hun netwerk en applicaties en hen beter beschermen tegen cybercriminaliteit zoals DDoS-aanvallen. Een overnamebedrag is niet bekendgemaakt. Volgens Nokia hebben providers nu weinig inzicht in welke applicaties via hun netwerken lopen en wat de impact is van dit verkeer op hun netwerken en hun abonnees. Ook de opkomst van virtualisatietechnologie zoals SDN en NFV maakt volgens Nokia netwerkautomatisering nodig.

De netwerkleverancier wil de tools van Deepfield koppelen aan de dynamische controlecapaciteiten van open SDN-platforms zoals het Nokia Network Services Platform (NSP) en het Nuage Networks Virtualized Services Platform (VSP). Deze combinatie vormt volgens Nokia het ‘cognitieve brein’ dat real time geautomatiseerde veranderingen aanbrengt in wide area networks (wan's) en datacenternetwerken, die zo sneller kunnen inspringen op vraag- en verkeersveranderingen binnen het netwerk. 

Categories:

Companies:

Regions:

Related Articles