Omzet mobiele markt daalt met 9% in eerste kwartaal

Nieuws Mobiel Nederland 5 JUN 2014
Omzet mobiele markt daalt met 9% in eerste kwartaal

De omzet uit de mobiele markt in Nederland is in het eerste kwartaal van dit jaar gedaald met 9 procent in vergelijking met dezelfde periode in 2013. Dat blijkt uit het Dutch Mobile Operators Q1 2014 rapport van Telecompaper. De totale omzet in Q1 2014 kwam uit op 1,25 miljard euro, terwijl deze in Q1 2013 nog 1,37 miljard euro bedroeg. In het vierde kwartaal van 2013 lag de omzet nog op 1,29 miljard euro.

Oorzaken van deze daling zijn het zwakke economisch klimaat, de effecten van strengere regelgeving en een scherpe daling in de omzet uit sms. Ook zijn de inkomsten uit spraak teruggelopen. Het aandeel niet-spraakgerelateerde diensten in de totale omzet uit de mobiele markt is daarbij in het eerste kwartaal van 2014 toegenomen naar 44,8 procent.

Dienstenomzet NL mobiele operators

T-Mobile en Vodafone hebben hun aandeel in de omzet in het eerste kwartaal weten te vergroten, met respectievelijk 2,1 procentpunt en 0,4 procentpunt. Het aandeel van KPN in de totale omzet uit de mobiele markt daalde met 2,5 procentpunt.

KPN is nog steeds de grootste operator wat betreft klantenaantallen. Eind maart 2014 waren 48 procent van alle SIM-kaarten van KPN, grotendeels het gevolg van een groei in het aantal prepaid-klanten bij MVNO’s die van het netwerk van KPN gebruikmaken. Vodafone had een aandeel van 27 procent in het totale aantal klanten, terwijl T-Mobile relatief stabiel is gebleven op 25 procent. Exclusief M2M en MVNO’s, is het aandeel in klantenaantallen van KPN gedaald naar 41 procent, terwijl die van Vodafone en T-Mobile zijn toegenomen naar respectievelijk 32 en 27 procent.

Het totale aantal SIM-kaarten, inclusief die van Tele2, Ziggo en andere MVNO’s, is licht gedaald met 1,3 procent jaar-op-jaar naar 20,3 miljoen eind maart 2014. De penetratie daalde daarmee van 122,5 procent in Q1 2013 naar 120,4 procent in Q1 2014. Telecompaper verwacht dat de markt in zijn geheel weer zal groeien aan het eind van 2014 en dat het aantal SIM-kaarten zal stijgen naar 22,6 miljoen in 2018 (exclusief M2M).

Gerelateerde artikelen