Prijsstijgingen bij internet + tv-aanbieders Caiway, Ziggo en NLe het grootst

Nieuws Video Nederland 17 JUL 2019
Prijsstijgingen bij internet + tv-aanbieders Caiway, Ziggo en NLe het grootst

In deze tijd van het jaar voeren vrijwel alle internet + tv-aanbieders, met dual-, triple- en quad-play abonnementen de jaarlijkse prijsverhogingen door. Dit jaar zijn de prijsstijgingen bij Caiway, Ziggo en NLe het grootst, maar op een enkeling na verhogen alle aanbieders hun tarieven. 

Soms volgen de prijsverhogingen in ruil voor extra snelheid of een uitbreiding van pakketten, al dan niet in combinatie met (tijdelijke) promoties, zo blijkt uit onderzoek van Telecompaper. Er zijn ook aanbieders die ervoor kiezen de tarieven niet te verhogen of alleen een inflatiecorrectie toe te passen.

Caiway, Ziggo en NLe spannen de kroon

Van alle internet + tv-aanbieders zijn de prijsstijgingen bij Caiway, Ziggo en NLe het grootst. Caiway paste de tarieven de afgelopen periode zelfs twee keer naar boven aan. In maart werd een prijsstijging van EUR 2,50 per maand voor Alles-in-1 glasvezelpakketten doorgevoerd, gekoppeld aan een verhoging van de snelheid.

In juni volgde de introductie van een nieuw portfolio met Alles-in-1 pakketten die nog eens EUR 1,00 per maand duurder zijn. Opvallend genoeg werd de eerdere verhoging van de snelheid met de introductie van de nieuwe pakketten weer tenietgedaan.

Ziggo verhoogde in juni de tarieven voor alle interactieve tv-pakketten met EUR 2,00 tot EUR 3,00 per maand. Voor nieuwe klanten werden die pakketten EUR 3,50 duurder, maar daarbij zit dan wel meteen ook de nieuwe, onlangs geïntroduceerde, Mediabox Next. Bestaande klanten kunnen die tegen een meerprijs van EUR 0,50 per maand aanvragen. 

NLe voerde de grootste prijsstijging door. Klanten van deze aanbieder betalen nu maar liefst 23,6 procent meer voor het 50/50 instap glasvezelpakket dan voorheen. Maar ook de andere pakketten werden minimaal 10 procent duurder. 

Geringe prijsverhoging bij KPN; T-Mobile introduceert inflatiecorrectie

De prijsverhoging bij KPN bleef met EUR 1,00 per maand voor alle internet pakketten, met en zonder tv, relatief gering. Lopende abonnementen die niet meer nieuw aangeboden worden, gingen EUR 1,50 per maand omhoog.

De provider introduceerde gelijktijdig met de prijsverhoging een nieuwe promotie waarbij de abonnementskosten drie maanden lang EUR 35,00 bedragen, plus drie maanden gratis Netflix kijken. Klanten die het internet + tv 4K pakket hebben of kiezen krijgen vanaf nu 200 Mbps download snelheid.

T-Mobile beloofde eerder al dat de provider dit jaar geen prijsverhoging zou doorvoeren. Die belofte maakt T-Mobile ook waar. Echter, voor lopende abonnementen introduceerde de provider begin dit jaar wel een inflatiecorrectie.

Telfort geen nieuwe klanten, wel prijsverhogingen

Telfort neemt sinds deze zomer geen nieuwe klanten meer aan. De provider heeft wel de tarieven van de lopende abonnementen en pakketten nog met EUR 2,50 per maand verhoogd. Ook XS4All verhoogde de tarieven met EUR 2,50. De tarieven van de triple-play mid-end pakketten van Solcon, een zustermerk van XS4All, werden zelfs EUR 6,00 per maand duurder.

Er zijn ook enkele providers, behalve T-Mobile die er voor gekozen hebben om in 2019 hun tarieven nog niet naar boven aan te passen. Daarbij zitten onder andere Online.nl, Youfone en Tele2.

Lees het volledige achtergrondartikel voor de prijsstijgingen bij de overige providers en informatie over de Total Cost of Ownership (TCO) van de dual-, triple- en quad-pay pakketten van de diverse providers.

Gerelateerde artikelen