Proximus gaat buitengebied bedienen met hybride internet

News Wireless Belgium 17 JUN 2016
Proximus gaat buitengebied bedienen met hybride internet

Proximus lanceert een pilot om buitengebieden met een mix van mobiele (LTE) en vaste (xDSL) netwerktechnologie sneller internet te bieden. De Belgische operator voert de pilot uit in het buitengebied van de gemeente  Frasnes-Lez-Anvaing.

Proximus werkt samen met de Belgische start-up Tessares, die de bandbreedte van de vaste en mobiele netwerken combineert op een bestaande lijn die zeer ver van de straatkast verwijderd is. De oplossing wordt na laboratoriumtests de komende tijd in de praktijk uitgeprobeerd. De door Tessares ontwikkelde technologie maakt het mogelijk de bandbreedte van het vaste netwerk van de klant te combineren met die van het 4G-netwerk.

Proximus bereikt 92,4 procent van de Belgische huishoudens met zijn VDSL-netwerk, waarbij het netwerk verglaasd is tot aan de straatkast (25.000 stuks). In 2015 zijn er 1.000 straatkasten bijgekomen om de dekking te verbeteren, in 2016 komen er eveneens 1.000 bij. Het signaal van DSL verzwakt echter naarmate de afstand tot de straatkast groter wordt, zeker voorbij de 1.600 meter. Om de resterende huishoudens met een afstand van meer dan 1.600 meter van een straatkast ook van snel internet te voorzien, wil Proximus de nu uitgeteste technologie van Tessares toepassen.

In Frasnes-Lez-Anvaing heeft 60 procent van de woningen door het upgraden van VDSL-technologie nu de beschikking over internet tot 100 Mbps. De gemeente heeft bovendien een heel goed 4G-bereik, stelt Proximus. Door het vaste netwerk en 4G te bundelen, zou Tessares een oplossing kunnen bieden om het verzwakkingseffect op te vangen en zo zeer snel vast internet voor nog meer klanten toegankelijk te maken. Vanaf juli 2016 zullen bij de eerste klanten in de gemeente tests van start gaan voor de duur van verschillende maanden. Na afloop van deze eerste fase zal Proximus de mogelijkheden evalueren om de technologie te implementeren op ruimere schaal.

Proximus en het investeringsfonds VIVES II - Louvain Technology Fund hebben in april 2015 geïnvesteerd in Tessares, een spin-off van de Université Catholique de Louvain (UCL). De technologische samenwerking tussen Tessares en Proximus steunt op de Multipath TCP-norm, een generieke oplossing voor telecomoperators. Tessares en Proximus zijn naar zeggen van de operator in België pioniers in het ontwikkelen van softwareoplossingen op basis van de Multipath TCP-norm. De oplossing van Tessares zou al interesse hebben gewekt van operators uit Europa, Asia Pacific en de VS.

In Nederland bieden KPN en T-Mobile ‘vast internet’ voor buitengebieden via mobiele netwerken.

Related Articles