
Nederlanders zetten vraagtekens bij de veiligheid van openbare WiFi-toegang. Ruim een kwart maakt dan ook nooit gebruik van openbare WiFi-toegang in horeca-gelegenheden, bibliotheken, OV of stadscentra, ook niet als er een wachtwoord bij geleverd wordt. Dat blijkt uit onderzoek van Telecompaper op basis van zijn Consumer Panel.
Zorgen of niet, bijna de helft van de Nederlanders maakt altijd gebruik van publieke WiFi-netwerken ongeacht of die beveiligd zijn via bijvoorbeeld een wachtwoord. 26 procent van de Nederlanders zal alleen in noodgevallen een openbaar WiFi-netwerk gebruiken, of alleen als er een wachtwoord bij verstrekt wordt. Starbucks verstrekt bijvoorbeeld een eenmalig te gebruiken code via kassabonnen.
Bijna eenderde van de Nederlanders die nooit een openbaar WiFi-netwerk gebruikt, doet dit vanwege zorgen over de veiligheid van het netwerk. Ruim acht procent zegt dat ze genoeg hebben aan de WiFi-toegang die hun provider biedt. Ziggo biedt in zijn marktgebied WiFi-toegang aan klanten via ruim 1,2 miljoen Wifispots.
Zie ook achtergrondartikel Vrees over onveiligheid remt WiFi-gebruik buitenshuis.