
iPhones zijn in Europa goed voor 48 procent van het totale internetverkeer via smartphones (+4% ten opzichte van 2012). HTC staat in de meeste Europese landen op de derde plaats. iOS en Android zijn samen verantwoordelijk voor meer dan 90 procent van het Europees internetverkeer via smartphones. Via toestellen met Windows Phone loopt twee procent van het totale dataverkeer binnen Europa.
In de VS groeit juist het dataverkeer via toestellen met iOS. Hier is iOS verantwoordelijk voor 50 procent van het internetverkeer via smartphones. iOS is Android weer gepasseerd na in 2012 volgens Adobe de koppositie te zijn kwijtgeraakt. Belangrijkste reden voor de hernieuwde groei van iOS is het in de markt zetten van de iPhone 5 door grote telecomoperators in de VS.
Op financieel gebied waren Samsung en Apple in in Q1 van 2013 goed voor respectievelijk 57 procent en 43 procent van alle gemaakte nettowinst met de verkoop van mobiele devices. Dat schrijft Cannacord Genuity, dat elk kwartaal bijhoudt hoeveel winst producenten van mobiele devices boeken. In Q1 van 2012 was het winstaandeel van Apple nog 74 procent, dat van Samsung 26. Cannacord Genuity verwacht dat Samsung in Q2 van 2013 mogelijk Apple gaat inhalen.
De afgelopen jaren zijn dit elke keer Apple en Samsung. Andere producenten, zoals Sony, HTC, LG en Nokia, draaien al langere tijd verlies met de afzet van mobiele devices. Wel weten zij deze verliezen steeds verder te beperken, zodat mogelijk later dit jaar een klein deel van de winst niet meer alleen voor rekening van Apple en Samsung komt.