T-Mobile houdt spectrum Orange

News Wireless Netherlands 3 AUG 2009
T-Mobile houdt spectrum Orange

Nu KPN het UMTS-spectrum van Telfort inlevert, is T-Mobile de grootste bezitter van frequenties in de 1800 en 2100 MHz band geworden. Het heeft het netwerk van Orange overgenomen. T-Mobile zal zeker geen spectrum inleveren. De operator zegt het spectrum van Orange nodig te hebben voor huidig en toekomstig gebruik. Daarbij is de situatie anders dan die bij KPN en Telfort. Orange had al een landelijk dekkend UMTS netwerk op het moment dat T-Mobile het merk overnam, zegt een woordvoerder. “Dat is door het Agentschap Telecom bevestigd.”

Wat er nu met het vrijkomende spectrum gebeurt, beslist het ministerie. T-Mobile zegt dat alle operators snel duidelijkheid moeten krijgen over het Telfort-spectrum, hoe dat opnieuw wordt uitgegeven en welke uitrolverplichting daaraan hangt. Dit moet ook in samenhang gebeuren met het 2,6 GHz spectrum, waarvan de veiling volgend jaar komt. Hij verwacht niet dat toetreders het gemakkelijk krijgen in de huidige markt. De Tweede Kamer hoopt dat die voor meer concurrentie gaan zorgen en lagere consumentenprijzen.

Hij noemt het een teken aan de wand dat marktleider KPN de maximaal 40 miljoen euro boete voor Telfort niet wil riskeren. “Alle operators kijken naar hun marges, die zwaar onder druk staan.”

Related Articles