
Telefonica heeft de organisatiestructuur grondig herzien. Met Telefonica Digital is er onder andere een nieuwe business unit gecreëerd met het hoofdkantoor in Londen en regionale kantoren in Madrid, Sao Paulo, Silicon Valley en enkele hubs in Azië. Telefonica Digital wordt geleid door Mathew Key, voormalig hoofd van Telefonica Europa. Hij stuurt zo’n 2.500 mensen aan die afkomstig zijn van Telefonica’s New Global Services Unit (vertical businesses), Terra, Tuenti, Jajah, Telefonica R+D en Media Networks.
Telefonica focust zich op twee gebieden, te weten Europa en Latijns Amerika. De voormalige topman voor Latijns Amerika, Jose Maria Alvarez-Pallete, neemt de leiding voor Europa op zich. Santiago Fernandez Valbuena, voorheen general manager strategy, finance and corporate development, wordt de topman in Latijns Amerika. Angel Vila wordt hoofd finance and corporate development.
Telefonica heeft tevens een Global Resources operating unit opgezet die de continuïteit van het bedrijf in de gaten houdt. Dit onderdeel zorgt onder andere voor het transformatieproces naar een volledig wereldwijd opererend bedrijf. Guillermo Ansaldo, voormalig topman van Telefonica Spanje, leidt dit onderdeel.
De nieuwe organisatiestructuur bevat een executive committee van negen leden, die ondersteund worden door de zogenaamd Transformation Committee, bestaande uit de senior managers van het bedrijf.