Telefonica ziet organische omzet stijgen, dienstenomzet omhoog

Nieuws Algemeen Spanje 26 APR 2018
Telefonica ziet organische omzet stijgen, dienstenomzet omhoog

Telefonica meldt een daling van de omzet over de eerste drie maanden van dit jaar als gevolg van negatieve valuta-effecten. De organische groei bleef positief. De omzet daalde op jaarbasis met 7,1 procent naar 12,19 miljard euro, maar stegen 1,9 procent op organische basis, gedreven door groei in Spanje en Brazilië. De dienstenomzet nam toe met 0,8 procent en de omzet uit handsets steeg met 16,5 procent. 

In het voorbije kwartaal schreef Telefonica er 5,4 miljoen LTE-klanten bij, goed voor een totaal van 102,9 miljoen eind Q1. LTE-klanten vertegenwoordigen nu zo'n 40 procent van het totale mobiele klantenbestand. 

Nettowinst neemt toe

De nettowinst kwam uit op 837 miljoen euro, een stijging van 7,4 procent ten opzichte van een jaar geleden. De oibda daalde met 3,9 procent naar 3,86 miljard dollar, maar op organische basis bedroeg de groei 3,3 procent, mede dankzij goede resultaten in Zuid-Amerika. 

Gerelateerde artikelen