Telefoonaanbieders schakelen 1-1-3 niet door, geven wel melding

News Wireless Netherlands 29 JAN 2020
Telefoonaanbieders schakelen 1-1-3 niet door, geven wel melding

De telefoonaanbieders schakelen het nummer 1-1-3 niet door, meldt staatssecretaris Blokhuis van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) in antwoord op Kamervragen van Martin Wörsdörfer (VVD). Op verzoek van de regering hebben operators wel een auditieve melding geïmplementeerd, die verwijst naar het nummer 0900-0113. De Tweede Kamer wil de preventie van suïcide verbeteren.

Deze tijdelijke oplossing is sinds november 2019 door alle telecomaanbieders geïmplementeerd. De mogelijkheid van een directe doorverbinding is ook overwogen, maar na overleg met de betrokken departementen en telecomsector is besloten tot een doorverwijzing met auditieve melding.

Het informatienummer 0900-0113 is een particulier initiatief, van de stichting 113Zelfmoordpreventie. Deze stichting helpt bellers met vragen over suïcide. In acute noodsituaties moet 112 worden gebeld, adviseren het ministerie en alle hulpverleners.

Kabinet wil 1-1-3 vrijmaken

Het nummer 113 is niet beschikbaar, want het zit in een rijtje Europese verkorte nummers. Het kabinet consulteert momenteel een aanpassing van het nummerplan, om het vrij te kunnen maken voor de stichting. De wachttijden en bereikbaarheid van 0900-0113 zijn een aandachtspunt, meldt VWS. De Tweede Kamer heeft op 29 januari een overleg over suïcidepreventie.

Related Articles