Kabinet wijzigt nummerplan voor 1-1-3 suicidepreventie

News Wireless Netherlands 23 DEC 2019
Kabinet wijzigt nummerplan voor 1-1-3 suicidepreventie

Het ministerie van EZK consulteert een wijziging in het nummerplan, met als doel om het nummer 1-1-3 beschikbaar te maken als hulplijn voor suïcidepreventie. Het nummer kan nu niet worden gebruikt, omdat het exclusief is gereserveerd voor geharmoniseerde Europese korte nummers.

De Europese Unie heeft de 11X reeks gereserveerd. Alarmnummer 1-1-2 is overal ingevoerd, maar meer voorbeelden zijn er niet. Sommige lidstaten hebben al nummers uit de reeks gehaald voor eigen gebruik, waardoor verdere Europese harmonisatie niet waarschijnlijk is. In de reeks 116XXX zijn wel wat voorbeelden.

De Tweede Kamer heeft aandacht voor suïcidepreventie sinds een fataal incident eerder dit jaar. Een non-profitorganisatie (de Stichting 113Zelfmoordpreventie) biedt reeds geruime tijd de betreffende dienstverlening aan. Deze organisatie maakt daarbij gebruik van het nummer 0900-0113 en heeft inmiddels landelijke bekendheid gekregen.  

Nummer 113 wordt niet exclusief, maar voor gedeeld gebruik. Het is dus mogelijk dat ook andere organisaties dan de Stichting 113Zelfmoordpreventie het gaan gebruiken. Het ministerie acht die kans overigens klein. De consultatie sluit op 2 februari 2020.



Related Articles