
Movistar werd wederom tweede in de test, met een score van 836 punten. Dit bedrijf heeft substantieel geïnvesteerd in de categorie data, gaf P3 aan. Orange werd derde. Dit bedrijf scoorde hoog op spraakkwaliteit en naderde Movistar in het overall klassement tot 4 punten. Yoigo bleef op de vierde plaats staan, net als vorig jaar. Toch werd ook bij dit bedrijf progressie waargenomen; de totaalscore lag meer dan 100 punten boven het resultaat van 2016.
P3 benadrukt dat de beschikbaarheid van de netwerken positief stemde. In de periode augustus tot oktober werd er bij zowel Vodafone als Yoigo welgeteld één uur downtime gesignaleerd, terwijl Orange en Movistar gevrijwaard bleven van storingen.
Het onderzoek hield bezoek aan 17 grote steden een groot aantal kleinere gemeenten in, alsook metingen langs 7.500 kilometer op grote wegen.