
Uit onderzoek van Gartner blijkt dat de wereldwijde smartphoneverkoop in het tweede kwartaal van 2020 met 20,4 procent is gedaald tot 295 miljoen stuks, doordat de smartphonemarkt nog steeds last had van de corona-pandemie. Daarmee liet de smartphonemarkt voor het tweede kwartaal op rij een dergelijke extreme daling zien. Ook in het eerste kwartaal daalde de verkopen al met 20 procent ten opzichte van hetzelfde kwartaal vorig jaar.
De meeste grote markten, met uitzondering van China, bleven het grootste deel van het kwartaal een vorm van lockdown-beperkingen kennen, wat leidde tot een aanhoudend dalende vraag naar smartphones. In de top vijf van leveranciers zag Samsung de grootste omzetdaling. Bij Apple bleef de verkoop van Apple iPhone bijna gelijk ten opzichte van vorig jaar.
Samsung heeft in het tweede kwartaal van 2020 wereldwijd 54,76 miljoen smartphones verkocht, 27,1 procent minder dan de 75,11 miljoen stuks vorig jaar. Samsung kwam daarmee in het tweede kwartaal uit op een marktaandeel van 18,6 procent.
Huawei stond op de tweede plaats met 54,12 miljoen verkochte smartphones, een daling van 6,8 procent ten opzichte van de 58,05 miljoen eenheden in Q2 2019, waarmee Huawei een marktaandeel van 18,4 procent had in het afgelopen tweede kwartaal.
Apple verkocht 38,39 miljoen stuks en had daarmee een marktaandeel van 13 procent. Bij Apple daalde de verkoop van iPhones met 0,4 procent ten opzichte van de 38,52 miljoen verkochte iPhones vorig jaar in het tweede kwartaal.