
ICT-aanbieder Zetacom is door Samsung gecertificeerd voor het leveren van KNOX-security en deployment oplossingen. Verder is Zetacom benoemd tot Gold Partner. Voor klanten van Zetacom geeft de certificering onder meer de zekerheid dat het realiseren van oplossingen met producten en diensten van Samsung op een goede manier gebeurt.
“Dat lijkt vanzelfsprekend, maar in de praktijk zien wij regelmatig zaken misgaan omdat hier te gemakkelijk over wordt gedacht en niet met een Samsung-partner is gewerkt,” stelt Sander Hoogenboezem, key accountmanager B2B mobile van van Samsung Nederland. “Dan hebben ze bijvoorbeeld buitenlandse toestellen gekregen en werken bepaalde functies of applicaties niet.”
Sneller toegang tot producten
Met de status van Gold partner heeft Zetacom voorrang bij levering vanuit Nederlandse producten, direct contact met specialisten van Samsung en snellere toegang tot nieuwe producten en kennis. Dat geldt ook voor nieuwe oplossingen van Google, het basisplatform voor de besturingssystemen van Samsung. “Dat helpt ook om zeer specifieke oplossingen zoals KNOX Manage, KNOX Mobile Enrollment, KNOX Configure en E-FOTA te realiseren”, zegt Bas Wernsen van Zetacom (mobility consultant), "vanuit de al bestaande contacten en ervaringen."
Het belang van een goede partner voor zakelijke (mobiele) telefonie wordt volgens Zetacom steeds belangrijker omdat ICT-oplossingen in toenemende mate bepalend worden voor het succes van organisaties, terwijl de techniek erachter steeds complexer wordt. Organisaties willen daarom steeds vaker ontzorgd worden bij het inrichten, beheer en de beveiliging van devices, ook vanwege de privacywetgeving (AVG). De zakelijke producten en diensten van Samsung (waaronder het KNOX-portfolio) moeten daarbij helpen.
Certificering logisch na overname Creaforti
De certificering is volgens Zetacom een logisch gevolg van de overname van Creaforti (specialist in mobiele telefonie) begin dit jaar. Creaforti was al sinds 2012 Samsung-partner. De eerste projecten waarbij Zetacom producten en diensten van Samsung als gecertificeerde partner benut, zijn al in gang gezet. Onder andere bij de Zorggroep Apeldoorn en omstreken en de Bibliotheek Zoetermeer.