
Ziggo maakt bekend dat het in april de internetsnelheden voor ruim 2,4 miljoen consumenten en 130.000 bedrijven gaat verhogen. Particuliere klanten met een Start, Complete of Max-pakket gaan er in zowel downlink- als uplinksnelheid op vooruit, tot maximaal 500 Mbps. De snelheidsverhoging heeft geen impact op de huidige abonnementstarieven.
Bij zakelijke klanten met Complete of Max gaat de snelheid eveneens omhoog. Dat geldt niet voor het Start-pakket dat een snelheid heeft van 60/10-Mbps.
| Nu (Mbps down/up) | Nieuw (Mbps down/up) | ||
| Consumenten | Start | 40/4 | 50/5 |
| Complete | 200/20 | 250/25 | |
| Max | 400/40 | 500/40 | |
| Zakelijk | Start | 60/10 | 60/10 |
| Complete | 250/40 | 300/40 | |
| Max | 500/50 | 600/50 |
Vanaf medio april stapsgewijze verhoging
Het instellen van de hogere snelheid vindt stapsgewijs plaats in een periode van vier weken. In de tweede week van april start Ziggo met het op afstand resetten van modems, waarna abonnees automatisch de nieuwe snelheden hebben. Klanten kunnen vanaf half april ook zelf hun modem resetten en krijgen dan meteen de nieuwe snelheid.
In een beperkt aantal regio’s is het mogelijk dat klanten de verhoogde internetsnelheden nog niet in alle gevallen ervaren, verklaart VodafoneZiggo. Dit houdt verband met de regionale omschakeling van analoge naar digitale tv om daarmee bandbreedte vrij te maken voor internet.