6 op de 10 Spanjaarden gebruikt dagelijks chat-apps

Nieuws Algemeen Spanje 1 JUN 2018
6 op de 10 Spanjaarden gebruikt dagelijks chat-apps
Ongeveer 60 procent van de Spanjaarden zegt op dagelijkse basis gebruik te maken van instant messagingdiensten zoals WhatsApp, Telegram en Facebook Messenger. Dat blijkt uit onderzoek door regelgever CNMC over het derde kwartaal van 2017. 

Bijna een kwart (24%) zegt dagelijks mobiele telefoongesprekken te voeren en 12 procent doet dit via de vaste lijn. 4 procent maakt voor bellen gebruik van VoIP, maar 17 procent van de respondenten in het onderzoek zegt niet tevreden te zijn over de kwaliteit van telefoon- en videogesprekken. 

De studie liet tevens zien dan 60 procent van de Spanjaarden niet langer sms gebruikt als communicatiemiddel terwijl 4 procent aangeeft dit nog dagelijks te doen.

Facebook op de korrel in Spanje

De Spaanse organisatie voor databescherming AEPD deelde in maart van dit jaar nog boetes van EUR 300.000 uit aan Facebook en WhatsApp voor het verwerken van gebruikersdata zonder dat daarvoor toestemming was gegeven. 

In september vorig jaar legde de AEPD Facebook een boete van EUR 1,2 miljoen op voor het overtreden van bepaalde wetten ter bescherming van privacy en persoonlijke informatie. 

Categorieën:

Bedrijven:

Landen:

Gerelateerde artikelen