
De Autoriteit Consument en Markt kan zijn onderzoek naar de App Store van Apple ondanks het gelijksoortige onderzoek van de Europese Commissie voortzetten. De ACM heeft besloten om de focus van haar onderzoek te verleggen, waardoor de beide onderzoeken elkaar aanvullen.
Het onderzoek van de ACM loopt al sinds 2019. Normaliter moet een nationale autoriteit zijn onderzoek stopzetten als de Europese Commissie een soortgelijk onderzoek start naar hetzelfde bedrijf. Van deze regels wordt nu echter bij uitzondering afgeweken, omdat de ACM heeft besloten zich te gaan focussen op de voorwaarden die Apple hanteert voor de AppStore voor app-aanbieders die apps aanbieden die niet met apps van Apple concurreren, in het bijzonder op het gebied van online dating in Nederland.
De Europese Commissie onderzoekt of Apple belemmeringen opwerpt voor apps die wél direct concurreren met apps van Apple, zoals muziekstreaming. Onder meer Spotify diende eerder al een klacht bij de Europese Commissie in tegen Apple en het commissiebeleid dat het bedrijf hanteert in de App Store. Epic Games heeft Apple in de Verenigde Staten aangeklaagd voor dit beleid.
Het onderzoek van de ACM loopt nog. De afronding volgt later dit jaar. Over het onderzoek is regelmatig contact met de Europese Commissie.